TRWA NABÓR NA EURODOC

Rozpoczął się nabór projektów do europejskiego programu szkoleniowego EURODOC 2021, poświęconego różnym aspektom produkcji filmów dokumentalnych. Aplikować można do 1 listopada.

Głównym założeniem EURODOC jest poszukiwanie płaszczyzn współpracy międzynarodowej przy produkcji filmów dokumentalnych. Realizację tego założenia ułatwić mają pracujący przy warsztatach profesjonaliści czynnie zajmujący się produkcją i finansowaniem filmów dokumentalnych. Wśród około 50 czuwających nad programem ekspertów są zarówno producenci i dystrybutorzy, jak i twórcy scenariuszy, konsultanci do spraw pitchingu i finansowania produkcji, redaktorzy zamawiający oraz prawnicy.

Warsztaty adresowane są do niezależnych producentów filmów dokumentalnych o międzynarodowym potencjale oraz do redaktorów zamawiających sekcji dokumentalnych stacji telewizyjnych. Do udziału w Eurodoc wybranych zostanie 30 uczestników. W ramach szkoleń mogą oni liczyć na pogłębioną analizę projektów, porady dotyczące rozmaitych aspektów produkcji i koprodukcji filmów dokumentalnych oraz na prezentację projektów najbardziej liczącym się redaktorom zamawiającym z Europy i nie tylko.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji EURODOC można znaleźć tutaj.