HISZPAŃSKIE WYRÓŻNIENIE DLA „JOANNY”

Do nagród zdobytych przez dokument Anety Kopacz „Joanna” dołączyło w ubiegłym tygodniu wyróżnienie przyznane filmowi w Barcelonie. „Joannę” doceniło jury zakończonego 1 czerwca festiwalu Docs Barcelona.

Festiwal Docs Barcelona odbywał się w tym roku po raz ósmy. Gala zamknięcia festiwalu połączona z rozdaniem nagród miała miejsce 1 czerwca w barcelońskim kinie Aribau Club. Jury festiwalu zdecydowało przyznać wyróżnienie zrealizowanemu przez Anetę Kopacz dokumentowi „Joanna”, „ponieważ jest to zapierająca dech w piersiach i piękna historia, opowiedziana w naturalny sposób, z poetyckim podejściem do bólu”.

Joanna – tytułowa bohaterka – smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

Pełną listę nagrodzonych filmów znaleźć można na stronie internetowej festiwalu.