FILM „LECIEĆ – NIE LECIEĆ” NAGRODZONY W WIEDNIU

29 maja w Wiedniu zakończył się festiwal Vienna Independent Shorts. Główną nagrodę w Konkursie Międzynarodowym zdobył film Anieli Gabryel "Lecieć - nie lecieć".

Wiedeński Festiwal Filmów Krótkometrażowych Vienna Independent Shorts odbywał się w tym roku po raz jedenasty. Edycja ta była szczególnie udana dla Anieli Gabryel, której krótki dokument "Lecieć - nie lecieć" otrzymał główną nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Jury w składzie Carmen Gray, Matt Porterfield, Amina Handke uzasadniło swój werdykt w następujący sposób: “Film zaskoczył nas momentami absurdalnego humoru i surrealistycznego piękna, a także tym, w jak subtelny i niespodziewany sposób sportretował ludzi w relacjach z naturą i ze sobą. Zrobił też na nas duże wrażenie umiejętnym balansowaniem między jawnością a tajemnicą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne filmy reżyserki”.

Bohaterami "Lecieć - nie lecieć" są pracujący w gąszczach na wąskim pasie lądu między morzem a jeziorem badacze ptaków, którzy starają się opisać niezwykłe piękno dzikiej przyrody. W swoje ekspedycje wyruszają  niezależnie od niesprzyjającej pogody i trudnych warunków.

Pełną listę nagrodzonych filmów znaleźć można na stronie festiwalu.