WEŹ UDZIAŁ W ARISTOTELES WORKSHOP

Trwa nabór na warsztaty filmu dokumentalnego Aristoteles Workshop. Młodzi reżyserzy, scenarzyści, operatorzy, producenci i montażyści mogą zgłaszać się na warsztaty do 30 czerwca.

Aristoteles Workshop to trwające pięć tygodni warsztaty filmu dokumentalnego odbywające się w górskim kurorcie w Rumunii. W tym roku potrwają od 20 sierpnia do 21 września. Organizowane są od 2005 roku przy wsparciu telewizji arte. Ich celem jest wykształcenie nowego pokolenia kreatywnych twórców filmu dokumentalnego.

W trakcie warsztatów 12 uczestników wyłonionych w procesie selekcji podzielonych zostanie na cztery grupy. Przez pięć tygodni pracować będą nad tworzeniem krok po kroku filmu dokumentalnego pod okiem zaproszonych ekspertów. Choć warsztaty koncentrują się na treści powstających dokumentów, ich uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się również z użyciem najnowszych technologii HD i technik pracy. Najlepsze filmy zrealizowane na warsztatach mają szansę zaistnieć na międzynarodowych festiwalach.

Aby zgłosić się na Aristoteles Workshop, trzeba mieć już doświadczenie w branży filmowej i mówić płynnie po angielsku. Chętni powinni do 30 czerwca wysłać organizatorom wypełniony formularz zgłoszeniowy znajdujący się tutaj. Koszt udziału w warsztatach to 500 euro.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.