MIRADAS DOC PITCH CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Pitching Miradas Doc Pitch to jedno z wydarzeń branżowych towarzyszących odbywającemu się na Teneryfie festiwalowi filmów dokumentalnych Miradas Doc. Projekty o tematyce związanej z krajami Południa można nadsyłać organizatorom do 3 sierpnia.

Miradas Doc Pitch odbędzie się w dniach 4-5 listopada w kanaryjskiej miejscowości Guía de Isora jako jedno z wydarzeń Miradas Doc Market. Poprzedzony zostanie dwudniowymi warsztatami technik pitchingowych poprowadzonymi przez Marijke Rawie, zaplanowanymi na 3 i 4 listopada. Główny pitching, do udziału w którym wybranych zostanie 10 najlepszych projektów odbędzie się 5 listopada, po nim zaś producenci będą mieli szansę porozmawiać z osobami decyzyjnymi w trakcie spotkań ‘one-to-one’.

Dla najlepszych projektów zaprezentowanych podczas Miradas Doc Pitcxh przewidziano nagrody:

- 2000 euro na rozwój projektu w fazie preprodukcji

- Nagroda Miradas Doc i Subbabel – darmowe opracowanie tłumaczenia listy dialogowej dokumentu o czasie trwania do 80 minut na angielski lub hiszpański.

- Dwie sesje konsultacji za specjalistami z Treeline Distribution – w fazie rozwoju projektu oraz po zakończeniu filmu.

Aby zgłosić chęć udziału należy do 3 sierpnia przesłać organizatorom wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz komplet dokumentów, których lista znajduje się tutaj. Zgłoszenie projektu jest bezpłatne, koszt udziału w pitchingu to 100 euro.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.