TRWA NABÓR NA DOK. LEIPZIG CO-PRODUCTION MEETING

Organizatorzy sekcji Industry festiwalu DOK Leipzig zapraszają producentów filmów dokumentalnych do nadsyłania swoich nowych projektów. Nabór na spotkania koprodukcyjne DOK Leipzig Co-Production Meeting trwa do 1 sierpnia.

W tym roku festiwal DOK Leipzig rozpocznie się on 27 października i potrwa do 2 listopada. Jest to jeden z największych i najważniejszych festiwali kina dokumentalnego w Europie, który, jak wiele tego typu imprez, ma w programie szeroką ofertę spotkań, warsztatów i konferencji przygotowanych z myślą o profesjonalistach z branży dokumentalnej.

DOK Leipzig Co-Production Meeting

Trwające 2 dni (27-28 października) sesje spotkań DOK Leipzig Co-Production Meeting mają na celu zachęcić producentów do nawiązywania współpracy i międzynarodowych koprodukcji oraz pomóc im zdobyć źródła finansowania. Poza spotkaniami ‘one-to-one’, w planie Co-Production Meeting znalazły się też wspólne debaty i studia przypadków poświęcone możliwościom i wyzwaniom związanym z międzynarodowym rynkiem koprodukcyjnym. W tym roku krajami, którym organizatorzy poświęcą szczególnie dużo uwagi będą Szkocja i kraje byłej Jugosławii.

Na DOK Leipzig Co-Production Meeting mogą zgłaszać się producenci, którzy mają już doświadczenie w pracy na swoim krajowym rynku, a obecnie poszukują koproducentów i partnerów z innych krajów. Projekty zgłaszane na Co-Production Meeting powinny znajdować się w fazie developmentu. Mogą to być projekty filmów, seriali dokumentalnych oraz projekty transmedialne. Koszt udziału w spotkaniach koprodukcyjnych to 180 euro dla jednej osoby i 260 euro dla dwóch osób. Aby zgłosić chęć udziału, należy do 1 sierpnia założyć konto na stronie DOK. Leipzig  i wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy.