RUSZYŁA TRZECIA EDYCJA PROGRAMU IMPAKT

W czwartek w Warszawie ruszyła trzecia edycja programu IMPAKT organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. Na intensywne warsztaty zakwalifikowało się 12 producentów z projektami filmów fabularnych lub dokumentalnych. Głównymi tutorami tej edycji IMPAKT-u są: Katarzyna Ślesicka, Anna Wydra, uznana producentka m.in. nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku” oraz „Komunii”; Andrzej Mellin, kierownik katedry scenariopisarstwa PWSFTviT. Wśród wykładowców i konsultantów tej sesji znaleźli się Joanna Solecka, międzynarodowa specjalistka od filmowego PR i marketingu z firmy Alphapanda oraz Monika Dembinska z Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Intensywny program dla producentów IMPAKT wykorzystuje najskuteczniejszą metodę pracy warsztatowej, inspirowaną czołowymi międzynarodowymi programami dla producentów: działanie na projektach uczestników. Dzięki indywidualnej i grupowej pracy, uczestnicy w trakcie trwania warsztatów stają przed realnymi, wymagającymi rozwiązania trudnościami. W części zajęć biorą udział współpracujący z producentami reżyserzy lub scenarzyści — autorzy projektów zgłoszonych na IMPAKT. Pozwala to przede wszystkim na stworzenie przestrzeni, w której wszystkie strony mogą dopracować pomysł i wyklarować wspólną wizję, a także uzyskać pewność, że są jednomyślni co do kształtu projektu oraz grają do jednej bramki. W trakcie warsztatów wszystkie strony zyskują świadomość istotnych dla każdej z nich walorów projektu i umiejętność wspólnego dochodzenia do rozwiązań, które pozwolą je z powodzeniem zrealizować.

Do III edycji IMPAKTU zakwalifikowało się 12 producentów wraz z rozwijanymi projektami:

Anna Fam
projekt” fabuła „Bez świadomości” reż. Eri Mizutani, scen. Paulina Lewicka

Anita Kwiatkowska-Naqvi
projekt: dokument „Będziesz szczęśliwa” reż. Róża Misztela

Weronika Mliczewska
projekt: dokument „Narodziny” reż. Weronika Mliczewska

Dagmara Mołga
projekt: fabuła „Aktorki”, reż. Daria Woszek

Agnieszka Niedojad
projekt: fabuła „Zapach kwiatu wiśni” reż. Tomasz Motyka

Justyna Przybylska
projekt: dokument „Ta którą kocham” reż. Paweł Hejbudzki

Maciej Puczyński
projekt: fabuła „Podchody” scen. Michał Godzic

Adam Roszkowski
projekt: dokument „Support”, scen. Jerzy Zawadzki

Zuzanna Rutkowska

Marta Szymanowska
projekt: dokument „Zaraza” reż. Monika Kotecka, scen. Beata Bartecka

Anna Urbańczyk

Justyna Ziemkiewicz
projekt: dokument „W stronę słońca” reż. Agnieszka Kokowska

Podczas pierwszej sesji IMPAKT-u uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami developmentu podczas zajęć prowadzonych przez Katarzynę Ślesicką oraz Annę Wydrę a także wziąć udział w wykładach poświęconych strategii marketingowej i budowaniu wizerunku filmu o których opowie Joanna Solecka z międzynarodowej firmy Alphapanda. Istotną częścią pierwszej sesji będą także wykłady i konsultacje dotyczące prac nad scenariuszem i udziału producenta w tym procesie. Odbędzie się wykład teoretyczny Moniki Dembińskiej poświęcony umiejętnemu czytaniu scenariusz i analizowania treści scenariusza, a także konsultacje każdego z projektów z udziałem Andrzeja Mellina. Zajęcia odbywają się w siedzibie partnera programu – Mazowieckim Instytucie Kultury.

IMPAKT jest intensywnym 15-dniowym programem warsztatowym podzielonym na pięć sesji. Przygotowuje producentów filmowych (zwłaszcza tych na początku kariery) do specyfiki pracy w kinie autorskim, tak aby znajdowało ono swoją publiczność i było konkurencyjne na rynku krajowym i zagranicznym. Trzecia edycja programu potrwa od września 2021 do marca 2022 roku. Ekspertami kolejnych sesji tej edycji będą m.in. Ana Brzezińska, specjalistka od nowych mediów, reżyserka filmów dokumentalnych; Małgorzata Świderska, reżyserka filmowa i telewizyjna; Joanna Szymańska, dyrektorka programowa Atelier Scenariuszowego i konsultant ds. projektów dokumentalnych z HBO Polska; producent Maciej Kubicki, współwłaściciel firmy Telemark, Jan Naszewski, agent sprzedaży i szef firmy New Europe Film Sales, Alicja Turowska, szefowa promocji Kino Świat, mec. Katarzyna Kosicka-Polak z Kancelarii MKZ Partnerzy oraz zespół psycholożek: Aleksandra Zienowicz, Ewa Serwotka i Pola Weiner.

Organizatorem warsztatów jest założona przez Adama i Katarzynę Ślesickich Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Jej głównym celem jest wsparcie i promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów. Partnerem 3. edycji IMPAKTU jest CANAL+, Creative Europe Desk Polska, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazovia Warsaw Film Commission oraz Kancelaria MKZ Partnerzy.

Informacja prasowa