PITCHING PROJEKTÓW ZE SZKOŁY WAJDY NA WARSZAWSKIM FESTIWALU FILMOWYM. ZAPROSZENIE

Szkoła Wajdy zaprasza na pitching wybranych projektów filmowych rozwijanych na tegorocznych kursach Wajda School, który odbędzie się online 14 października podczas 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w ramach CentEast Market.

9 projektów ze Szkoły Wajdy

W ramach pitchingu Wajda School | New Talents 2021 zostanie zaprezentowanych 9 projektów rozwijanych przez uczestników tegorocznych kursów Szkoły Wajdy – fabularnego STUDIO PRÓB, dokumentalnego DOK PRO, scenariuszowego SCRIPT oraz kursu dla producentów DEVELOPMENT KREATYWNY. 

Szczegóły projektów znajdują się w katalogu (link na końcu informacji). 

Gdzie i kiedy?

Prezentacja projektów ze Szkoły Wajdy odbędzie się 14 października 2021 w godz. 15.00 – 17.00.

Wydarzenie online, wstęp wolny, nie wymaga akredytacji, ale konieczna jest rejestracja do 13 października pod adresem: newtalents@wajdaschool.pl

O pitchingu 

Pitchingi odbędą się po polsku z angielskimi napisami. Po każdej prezentacji odbędzie się krótka sesja Q&A z twórcą prezentowanego projektu. 

Prezentację poprowadzi Joanna Malicka – wykładowczyni Wajda School na kursie Development Kreatywny. Producentka filmowa, filmoznawczyni i trenerka pitchingu. Po studiach filmoznawczych na Uniwersytecie Śląskim (1996-2001) studiowała produkcję w Szkole Filmowej w Łodzi (2008-2011), skończyła kurs dla producentów kreatywnych w Szkole Wajdy (2011), brała także udział w wielu międzynarodowych warsztatach. Od 2012 roku wykłada także w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach oraz w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Od 2005 roku współpracuje z festiwalem Nowe Horyzonty, od trzech lat jest koordynatorką Polish Days (największego branżowego wydarzenia w Polsce) oraz Studia Nowe Horyzonty+. Ekspertka regionalnych funduszy filmowych. W radiu TOK FM współprowadzi audycją poświęconą serialom – „Po sezonie”.

PREZENTOWANE PROJEKTY

CentEast

Pitching odbędzie się podczas 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w ramach CentEast Market, którego celem jest promowanie kina z Europy Środkowo-Wschodniej na arenie międzynarodowej oraz stworzenie miejsca spotkań dla agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów z całego świata.

Informacja prasowa