„SPACER Z ANIOŁAMI” JUŻ W KINACH

Nagrodzony Złotym Lajkonikiem na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym film Tomasza Wysokińskiego właśnie wchodzi do kin. Dokument będzie można oglądać na dużym ekranie już od 11 czerwca.

W RPA nagminnie znikają dzieci. Często kryją się za tym zorganizowany biznes, lokalna zmowa milczenia i mrożące krew w żyłach historie. Jerry, który od czasów dzieciństwa walczy ze swoimi demonami, podejmuje próbę odnalezienia dziewczynki z Soweto, porwanej przed kilkoma laty. Droga, którą musi przejść bohater, wiedzie przez slumsy i szemrane ulice, a także śladami apartheidu, miejscowych kultów religijnych i osobistych wspomnień. Podbijane hipnotyczną muzyką Pawła Mykietyna prywatne śledztwo, a zarazem głęboka podróż wewnętrzna, zaprowadzą nas do samego jądra ciemności.

Dokument został niekwestionowanym zwycięzcą 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. |Spacer z Aniołami” otrzymał najwyższy laur – Złotego Lajkonika “za rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz film, o którym trudno przestać myśleć”. Dokument został wyróżniony także za muzykę autorstwa Pawła Mykietyna, za produkcję – nagroda KIPA dla Piotra Kobusa i Agnieszki Drewno (Mañana) oraz otrzymał rekomendację Krakowskiego Festiwalu Filmowego do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Film wchodzi do polskich kin 11 czerwca. Za jego dystrybucję w Polsce odpowiada AP Mañana i TVP S.A.

Więcej o filmie można przeczytać na stronie jego producenta.