POLSKA KOPRODUKCJA W SEKCJI CANNES DOCS

Słoweńsko-włosko-polski projekt „Sto lat” w reżyserii Mai Prelog znalazł się w sekcji Cannes Docs na Docs na specjalnych warsztatach Docs in Progress – Showcase Circle Women.

Cannes Docs to wydarzenie skierowane do twórców filmów dokumentalnych, zarówno reżyserów jak i osób decyzyjnych z branży. Organizatorzy warsztatów stawiają sobie za cel promowanie filmów dokumentalnych, ale równie ważne jest dla nich wspieranie twórców w ich działalności.

W tym roku do udziału w warsztatach zaproszono słoweńsko-włosko-polską produkcję „Sto dni” w reżyserii Mai Prelog. Film opowiada o Blažie, filmowcu i pasjonacie kolarstwa, który niegdyś aspirował do wzięcia udziału w wielkim wyścigu kolarskim Włoch. Niestety, jego udział w wydarzeniu powstrzymał choroba. Po przeszczepie szpiku kostnego mężczyzna stworzył nowy plan, chce dożyć przynajmniej swoich setnych urodzin. Film to rowerowa podróż Blaža przez etapy Giro d’Italia, podczas której zastanawia się nad swoją „minioną rzeczywistością” – czyli walką z białaczką. Produkcję filmu współfinansuje PISF.

Więcej o Cannes Docs można przeczytać tutaj.