ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY EAVE PRODUCERS

Trwają zapisy na EAVE Producers, czyli warsztaty organizowane przez jednego z wiodących organizatorów szkoleń dla europejskich producentów audiowizualnych jakim jest European Audiovisual Entrepreneurs. Swoje zgłoszenia można nadsyłać do 23 sierpnia.

EAVE Producers Workshop to roczny program stworzony z myślą o producentach filmów zarówno fabularnych i dokumentalnych pracujących w sektorze filmowym i telewizyjnym, którzy myślą o produkcjach o kontynentalnym zasięgu. Każdego roku warsztaty cieszą się sporym powodzeniem ze strony producentów z krajów Unii Europejskiej.

Część uczestników przybywa na kurs z dokładnie przemyślanymi projektami nad którymi w trakcie całego wydarzenia intensywnie będą pracować w towarzystwie kolegów i ekspertów. Sporo uczestników przybywa na EAVE, aby rozwinąć swoje firmy czy kariery.

Roczny program warsztatów zakłada trzy kilkudniowe spotkania. Pierwsza odsłona zaplanowana jest w Luksemburgu w dniach 4-11 marca 2022, kolejna w Pärnu 10-17 czerwca 2022, a ostatnia w Barcelonie w październiku przyszłego roku.

Bardzo często na pierwsze dwie sesje, producent może przyjechać z autorem scenariusza swojego projektu, który podczas warsztatów będzie miał szansę skonsultować pomysł z ekspertem podczas spotkania one-to-one. W czasie dwóch pierwszych tygodni uczestnicy będą pracować także ze specjalistami zajmującymi się pozostałymi aspektami produkcji: rozwojem, finansowaniem, regulacjami prawnymi, marketingiem, pitchingiem itd. Ostatnia sesja jest natomiast okazją do spotkania się z osobami decyzyjnymi w branży. 60 – 70 komisjonerów, przedstawicieli narodowych i regionalnych funduszy, agenci sprzedaży przyjeżdżają na warsztaty, by porozmawiać z producentami o ich projektach, a także ścieżce kariery.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące warsztatów można znaleźć tutaj.