APLIKUJ NA WARSZTATY CPH:LAB

Rozpoczęły się już zapisu na przyszłoroczną edycję warsztatów CPH:LAB. Wydarzenie organizowane jest przez festiwal CPH:DOX. Termin zgłoszeń upływa już 6 lipca.

Nadrzędnym celem programu CPH:LAB jest szlifowanie talentów, wspieranie kreatywnego ryzyka, niecodziennych kolaboracji i przekraczanie granic w tworzeniu filmowych dokumentów. Program działa już od 2009 roku.

Do kolejnej edycji organizatorzy poszukują projektów dokumentalnych i twórców, którzy chcą odkrywać potencjał cyfrowych technologii w produkcji i dystrybucji filmów. W zamian CPH:LAB oferuje przestrzeń do eksperymentów, współpracy interdyscyplinarnej i kreatywnego łączenia sztuki z technologią i społecznym zaangażowaniem.

Najlepsze projekty będą miały szansę zostać pokazane na targach koproducenckich: Nordic Film Market na Göteborg International Film Festival, Paris Co-production Village, CineLink na Sarajevo Film Festival, Hong Kong Asian Film Financing Forum i Buenos Aires Lab. Produkcje realizowane podczas CPH:LAB otrzymują wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, DFI Filmworkshop, Swedish Film Institute, Norwegian Film Institute, Croatian Audiovisual Centre, Lithuanian Film Centre i Irish Film Board.

CPH:LAB jest współfinansowany przez program Creative Europe Media and Duński Instytut Filmowy.

Deadline na zgłoszenia mija 6 lipca, a więcej szczegółów można znaleźć tutaj,