ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT NA BALTIC EVENT CO-PRODUCTION MARKET

Można już zgłaszać swoje projekty na największe regionalne targi filmowe w Europie Północno-Wschodniej. Nabór na Baltic Event Co-Production Market potrwa do 15 września.

Baltic Event Co-Production Market już od 2005 roku jest miejscem spotkań z osobami z europejskiej branży audiowizualnej: doświadczonymi producentami, jak i obiecującymi młodymi talentami. To także miejsce prezentacji poszukujących dofinansowania projektów z Europy Środkowowschodniej, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Na program wydarzenia składają się m.in. indywidualne spotkania producentów i twórców z koproducentami, dystrybutorami, przedstawicielami instytucji i festiwali filmowych.

Ze zgłoszeń zostanie wyłonionych jedynie około 15 projektów i to właśnie ich producenci będą mieli szansę zaprezentować swoje pomysły, scenarzyści opowiedzieć o koncepcji podczas sesji pitchingowych, a koproducenci nawiązać współpracę producencką.

Na targach swoje centralne miejsce będą miały projekty z Albanii, Armenii, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Węgier, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Północnej Macedonii, Czarnogóry, Serbii, Słowenii, Rosji, Gruzji czy Ukrainy, ale mile widziani są również koproducenci z innych rejonów świata, bardzo ważnym rynkiem wciąż pozostaje Wielka Brytania.

Szczegółowe kryteria, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.