POLSKIE PROJEKTY NA BALTIC SEA DOCS

„Dziewczyńskie historie” Agi Borzym i „Niezauważalni” Piotra Bernasia to dwa polskie projekty, które zostały zaproszone na tegoroczną edycję Industry Balict Sea Docs.

Baltic Sea Docs to połączona z warsztatami i pokazami filmów sesja pitchingowa. Forum przeznaczone jest dla filmów pochodzących z krajów bałtyckich oraz dla filmów wyprodukowanych w innych krajach, związanych z regionem nadbałtyckim poprzez swoją tematykę. W tym roku imprezę zaplanowano na 1-12 września w Rydze.

Organizatorzy ogłosili listę projektów, które zakwalifikowały się do udziału w forum. Są wśród nich 2 polskie produkcje. Oba tytuły były wcześniej rozwijane w ramach programu DOC DEVELOPMENT i były prezentowane podczas tegorocznego DOC LAB POLAND.

„Dziewczyńskie historie” Agi Borzym  to opowieść o dojrzewaniu dwóch nastolatek – 11-letniej Jagody i 13-letniej Zuzi. Obserwujemy jak dziewczyny dorastają, jak przezywają swoje wzloty i upadki. Za produkcję filmu odpowiadają Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska i Marta Duzbabel.

Z kolei „Niezauważalni” Piotra Bernasia to historia 36-letniej Agnieszki, która zmaga się z depresją po niespodziewanej i traumatycznej stracie męża. Szansą na poprawę jest dla niej spotkanie z wielodzietną czeczeńską rodziną. Producentem filmu jest Aleksandra Szczęsna .

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj,