„FILM BALKONOWY” W PROGRAMIE IDFA SPECIAL

Jeden z najważniejszych festiwali na świecie organizuje specjalne pokazy nowych dokumentów. Wśród wyselekcjonowanych tytułów znalazł się najnowszy film Pawła Łozińskiego.

IDFA Specials to jak sama nazwa wskazuje specjalne wydarzenie organizowane przez jeden z najważniejszych festiwali poświęconych filmom dokumentalnym. Na uczestników czekają premierowe pokazy specjalnie wyselekcjonowanych dokumentów. Wydarzenie jest niejako zapowiedzią samego festiwalu.

W tym roku wśród wybranych filmów znalazł się najnowszy dokument Pawła Łozińskiego. W „Filmie balkonowym” reżyser postanowił zatrzymać się i poczekać, aż świat sam do niego przyjdzie. Stał na balkonie z kamerą przez 2 lata i łapał każdego kto pod nią przechodził. Z tych spotkań wyszedł film opowiadający o ludziach to co sami chcieli o sobie powiedzieć.  I o reżyserze, który był ich ciekawy. Autor był zdziwiony, jak mało zna się na ludziach. Prawie nikt nie jest tym na kogo wygląda. Ludzie niosą w sobie zagadki i tajemnice. Nie dają się łatwo zaszufladkować. Życie jest nie do wymyślenia.

Pokaz zaplanowany jest na 2 września. Będzie to niderlandzka premiera filmu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.