KONSULTACJE NABOROWE W SZKOLE WAJDY

Masz pomysł na film dokumentalny? Zgłoś się na kurs DOK PRO w Szkole Wajdy. Zapraszamy na indywidualne konsultacje naborowe z naszymi wykładowcami: Marcelem Łozińskim, Vitą Żelakeviciute i Maciejem Cuske. Podczas indywidualnych konsultacji naborowych z wykładowcami możesz omówić projekt składany w aplikacji lub poradzić się czy kurs DOK PRO jest dla Ciebie.

Online i stacjonarnie

W tym roku konsultacje odbędą się online (Zoom) oraz stacjonarnie w Szkole Wajdy przy ul. Chełmskiej 21, bud. 24. Spotkania trwają maksymalnie 20 min. na osobę i odbywają się po wcześniejszej rezerwacji terminu. Zapisy na konsultacje wszystkich kursów przyjmowane są mailowo: nabor@wajdaschool.pl.      W temacie wiadomości prosimy o wpisywanie nazwy kursu: konsultacje Dok Pro.

Konsultacje kursu dokumentalnego DOK PRO

9 września | czwartek | godz. 12.00 – 17.00 | Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute, Maciej Cuske (stacjonarnie)
18 września | sobota | godz. 11.00 – 15.00 | Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute, Maciej Cuske

Na kursie DOK PRO naszym zadaniem jest pomóc Ci wyrazić się najpełniej. Nie uczymy podstaw, nie zaczynamy od filmowego abecadła, ale pomagamy rozwinąć Twój projekt. Podczas kursu wspólnie pracujemy nad najlepszymi rozwiązaniami dla Twojego dokumentu. Wśród filmów rozwijanych na kursie i osiągających sukcesy w ostatnim czasie znalazły się m.in. „Bukolika” Karola Pałki (premiera w Locarno, 2021), „Szklane negatywy” Jana Borowca (premiera na Krakowskim Festiwalu Filmowym, 2020), „Między nami” Doroty Proby (nagroda na Millennium Docs Against Gravity, 2020), „Powiedz mi coś jeszcze” Martyny Peszko (pokaz na Hot Docs, 2021), „Tylko wiatr” Zofii Kowalewskiej i „Antybohater” Michała Kaweckiego (premiery na Krakowskim Festiwalu Filmowym, 2021) czy „xABo. Ksiądz Boniecki” Aleksandry Potoczek (nagroda na Krakowskim Festiwalu Filmowym, 2020). 

Szkoła Wajdy to unikalne programy dla młodych twórców łączące edukację z produkcją filmową przygotowujące do realizacji profesjonalnego debiutu. Doświadczeni ludzie kina /reżyserzy, scenarzyści, producenci/ pracują ze studentami nad najlepszą wizją artystyczną ich własnych projektów – od etapu scenariuszowego, poprzez produkcję, aż po prezentację filmu na rynku.

Dla kogo jest Szkoła Wajdy? Studentów i absolwentów szkół wyższych – filmowych i artystycznych oraz różnego rodzaju kursów filmowych; dla osób zajmujących się dotychczas kinem amatorskim i off-owym, a także dziennikarzy, scenarzystów, ludzi pióra, aktorów. Wszystkich wrażliwych obserwatorów życia, którzy swoją wizję chcą przełożyć na język filmu.

Przyjdź do nas! Pomagamy robić filmy!
Nabór 2021/22 trwa do 30 września. Poza rekrutacją na kurs DOK PRO, można aplikować także na kursy STUDIO PRÓB, SCRIPT, DEVELOPMENT KREATYWNY, ONLINE KAMERA czy FISHING SOUND. 

 Szczegóły rekrutacji: https://wajdaschool.pl/programy/.

STUDIO PRÓB, SCRIPT, DOK PRO, DEVELOPMENT KREATYWNY i ONLINE KAMERA realizowane są w ramach Programu Edukacji Filmowej współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 fot. zdjęcie z programu EKRAN+, autor: Łukasz Grudysz.

Informacja prasowa