DZIEŃ OTWARTY PROGRAMU IMPAKT

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty programu IMPAKT, który odbędzie się online w czwartek 17 czerwca 2021 roku w godz. 12.00-14.00. Program jest skierowany do producentów chcących przygotować się do specyfiki pracy w kinie autorskim. W ramach Dnia Otwartego można spotkać się na konsultację z tutorkami programu i producentkami: Katarzyną Ślesicką i Anną Wydrą. Nabór do 3. edycji IMPAKTU trwa do 25.06.2021 roku.

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego zaprasza na Dzień Otwarty programu IMPAKT. Do 25 czerwca trwa nabór na program, a w ramach spotkań indywidualnych na platformie Zoom, tutorki programu i producentki Katarzyna Ślesicka oraz Anna Wydra odpowiedzą na pytania dotyczące zgłoszeń do programu. Zainteresowani udziałem w programie mają szansę skonsultować swoją aplikację i projekt z którym chcą wziąć udział w selekcji, uzyskać odpowiedzi na temat trybu naboru i wymaganych materiałów oraz dowiedzieć się więcej na temat przebiegu warsztatów.

Na wydarzenie obowiązują zapisy drogą mailową. Chętnych do udziału prosimy o przesłanie maila na adres info@fundfilm.pl do 16 czerwca do godz. 19.00. W temacie maila należy wpisać „Dzień otwarty IMPAKT” i wkleić poniższą zgodę na przetwarzanie danych: „ Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (imię, nazwisko, mail) na potrzeby organizacji wykładów i wydarzeń Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego”. Po zgłoszeniu, w dniu spotkania otrzymają Państwo link do wydarzenia na platformie Zoom.

Program odbędzie się w okresie wrzesień 2021 – marzec 2022. Zgłoszenia do IMPAKT-u mogą wysyłać osoby posiadające własne firmy producenckie, jak i freelancerzy lub osoby na co dzień związane z większymi domami produkcyjnymi. Aplikować mogą junior producers i kierownicy produkcji z ambicjami rozwoju. Adresatami programu są też managerowie kultury, kierownicy projektów, którzy pragną rozwijać umiejętności na polu filmowym. Fakt ukończenia szkoły filmowej lub szkoleń jest dodatkowym atutem – ale nie wymogiem. Kryteria wyboru kandydatów to ich doświadczenia filmowe, list motywacyjny oraz zgłoszony projekt.

W programie weźmie udział 12 wyselekcjonowanych producentów z projektami oraz ich reżyserami, którzy będą uczestniczyć w wybranych zajęciach. Zgłaszać mogą się zarówno producenci z projektami filmów fabularnych, jak i dokumentalnych. Głównymi tutorami tegorocznej edycji IMPAKT-u będą: Katarzyna Ślesicka, Anna Wydra, uznana producentka m.in. nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku” i „Komunii”; oraz Andrzej Mellin, kierownik katedry scenariopisarstwa PWSTvFiT, konsultant scenariuszowy („Intruz” Magnusa von Horna, „Dzikie róże” Anny Jadowskiej) Ekspertami będą m.in. Joanna Solecka, międzynarodowa specjalistka od filmowego PR i marketingu; Ana Brzezińska, specjalistka od nowych mediów, reżyserka filmów dokumentalnych; Małgorzata Świderska, reżyserka filmowa i telewizyjna; Joanna Szymańska, dyrektorka programowa Atelier Scenariuszowego i konsultant ds. projektów dokumentalnych z HBO Polska; producent Maciej Kubicki, współwłaściciel firmy Telemark, Jan Naszewski, agent sprzedaży i szef firmy New Europe Film Sales, Alicja Turowska, szefowa promocji Kino Świat, mec. Katarzyna Kosicka-Polak z Kancelarii MKZ Partnerzy oraz zespół psycholożek: Aleksandra Zienowicz, Ewa Serwotka i Pola Weiner.

Program zebrał świetne opinie wśród uczestników:

Program IMPAKT to wyjątkowe doświadczenie na mojej zawodowej drodze. To możliwość rozwijania projektu filmowego pod okiem fantastycznych specjalistów, cenionych i doświadczonych producentów, ale także po prostu świetnych ludzi. Praktyczna wiedza i nieocenione kontakty, oraz możliwość zaprezentowania projektu szerokiemu gronu producentów, koproducentów międzynarodowych oraz przedstawicielom stacji telewizyjnych to niepowtarzalna okazja żeby zacząć działać na najwyższych obrotach i osiągnąć cel jakim jest zrealizowanie filmu.
Lena Marcinkowska

Podczas sześciomiesięcznego kursu film, którego jestem producentem, przeszedł diametralną przemianę - konstruktywna krytyka sprawiła, że jesteśmy w zupełnie innym (lepszym) miejscu. Pozyskałam gruntowną wiedzę w zakresie, na którym najbardziej mi zależało, czyli finansowania oraz późniejszej prezentacji projektów. Podczas systematycznych spotkań mieliśmy wyjątkową okazję do wymiany zdań z jednymi najbardziej cenionych przedstawicieli branży filmowej w Polsce. Dodatkową wartością jest możliwość poznania i współpracy grupą twórców, która prawdodpobnie w najbliższej przyszłości będzie brylować podczas polskich i miedzynarodowych festiwali (uczestnicy warsztatów). IMPAKT - to przede wszystkim dwie wspaniałe osoby - Andźka Wydra i Kasia Ślesicka. Stworzony przez nie program jest kompleksowym przygotowaniem do realizacji rozwijanego projektu oraz "miejscem" pełnym ciepła i przydatnych wskazówek.
Ewa Szulgacz

Program Impakt zapoznał mnie ze środowiskiem producentów filmowych, które wcześniej wydawało mi się niedostępne. Po drugiej stronie znalazłam kreatywnych ludzi, kochających kino tak samo jak ja. Zaskoczyła mnie wspierająca i motywująca atmosfera. Czułam wsparcie zarówno ze strony organizatorek jak i gości-ekspertów. Impakt dał mi nie tylko nowe spojrzenie na branżę filmową, ale przede wszystkim uzmysłowił nowe możliwości na realizowanie własnych projektów.
Joanna Ratajczak

Uczestnictwo w programie IMPAKT było niezwykłą możliwością otrzymania cennych drogowskazów ułatwiających dotarcie do tego, co wartościowe i najciekawsze w naszym filmie. Mentorami, doradcami i wsparciem był niezwykły zespół Kasia Ślesicka i Andźka Wydra. Mieliśmy możliwość współpracy i konsultacji naszych postępów nad projektami z Andrzejem Mellinem, Maciejem Kubickim i Alicją Turowską. Ich opinie i rady były bezcenne. A do tego wszystkiego wspaniale case study pogłębiające wiedzę z wielu dziedzin filmowych z ekspertami m.in. Magdą Kamińską, Anną Różalską czy Joanną Solecką, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w sposób szczery i otwarty. Absolutnym dodaniem skrzydeł były pitchingi i spotkania z osobami zainteresowanymi naszym filmem i potencjalnymi partnerami zorganizowane przez Agnieszkę Rostropowicz-Rutkowską. Ponad to zawsze obecni i aktywni „sparing partnerzy” czyli uczestnicy II edycji programu. Rozwój projektu w atmosferze ich zaangażowania, wzajemnej uwagi i dzielenia się wiedzą był niezapomnianym i świetnie wykorzystanym czasem.
Małgorzata Wala

Warsztaty IMPAKT polecam każdemu, kto chce rozwinąć swoje umiejętności producenckie. Dzięki nim dowiedziałam się wielu przydatnych i praktycznych kwestii, poszerzyłam horyzonty, a przede wszystkim poznałam fantastycznych ludzi. Zarówno ekspertów, którzy pracowali nad naszymi projektami, jak i uczestników. Wymiana pomysłów, opinii i obserwacji przeniosły mnie na wyższy lewej producenckich umiejętności.
Justyna Kluczewska

Koszt udziału w programie to 1200 zł + VAT (za projekt – team złożony z producenta i reżysera). Zgłoszenia można dokonać po linkiem: formularz.impakt.fundfilm.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 25 czerwca 2021, do godz. 23.59. Opłata za zgłoszenie wynosi 50 zł, w tytule przelewu należy wpisać: „Na cele statutowe Fundacji”. Partnerami 3. edycji IMPAKTu są: Canal +, Creative Europe Desk Polska oraz kancelaria MKZ Partnerzy.

Więcej informacji na: www.impakt.info.pl