ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY EX ORIENTE FILM 2021

Tylko do 23 kwietnia można zgłaszać swoje projekty na tegoroczną edycję Ex Orinte Film. Warsztaty skierowane są do reżyserów oraz producentów filmów dokumentalnych z Europy Wschodniej i Środkowej.

Ex Oriente Film to warsztaty, których celem jest pomoc w produkcji oraz finansowanie filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele projektów (reżyser wraz z producentem) wybranych przez komisję selekcyjną. Warsztaty podzielone będą na trzy sesje zaplanowane na czerwiec (online) i październik 2021 oraz na marzec 2022. W gronie eksperów znaleźli się: reżyser Viktor Kossakovsky,  reżyser i producent Mike Bonanno, montażysta Niels Pagh Andersen, reżyserka Anja Salomonowitz, dyrektor Doclisboa Cintia Gil, dyrektor artystyczny KVIFF Karel Och, reżyserka Salomé Jashi, reżyser i producent Robert Kirchhoff oraz artystka Kateřina Šedá.

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach powinni nadesłać swoje projekty do 23 kwietnia poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej projektu. Do udziału w warsztatach zostanie wybranych 12 projektów, a samo wydarzenie potrwa 9 miesięcy.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Więcej informacji na temat warsztatów znaleźć tutaj.