MAJOWE NOWOŚCI. DOKUMENTY SZKOŁY FILMOWEJ W ŁODZI NA DAFILMS.PL

W maju nasz katalog wzbogaci się o kolejne wspaniałe autorskie dokumenty. Oprócz festiwalowych nowości przygotowaliśmy dla widzów także następną retrospektywę i spotkanie online z jej bohaterem – Roberto Minervinim oraz przegląd etiud studenckich ze Szkoły Filmowej w Łodzi. Ponadto korzystanie z serwisu DAFilms jest teraz jeszcze prostsze, na prośbę widzów umożliwiliśmy płatności w złotówkach.

Zamiast opłaty 6 euro za miesięczną subskrypcję, dającą dostęp do ponad 2000 starannie wyselekcjonowanych tytułów, widzowie w Polsce zapłacą teraz za korzystanie z serwisu 24,99 zł. Roczna subskrypcja dostępna jest w promocyjnej cenie 165 zł. Dla tych, którzy nie zamierzają wykupywać abonamentu większość filmów dostępnych jest w cenie 8,99 zł za pojedynczą projekcję. Wykupienie subskrypcji opłaci się jednak wszystkim, którzy zechcą zapoznać się z licznymi nowościami jakie przygotowaliśmy w naszej ofercie w maju.

W naszym katalogu dostępne są już programy kuratorskie poświęcone m.in. filmom ze Szkoły Wajdy czy Studia Munka. Cieszymy się, że swoje produkcje udostępniło nam teraz także Studio Indeks działające przy Szkole Filmowej w Łodzi. W maju katalog DAFilms powiększy się aż o 14 studenckich etiud, od nagradzanych niedawno na festiwalach Ostatnich rycerzy prawej strony (2020) Michała Edelmana czy Sióstr (2018) Michała Hytrosia, aż po starsze tytuły zrealizowane przed dziś już uznanych dokumentalistów, m.in. szkolne filmy Marty Prus i Mateja Bobrika. 

Polskie wątki odnajdziemy także w filmie MS Slavic 7 (2019) Sofii Bohdanowicz, który będzie miał premierę w naszym serwisie w poniedziałek 17 maja. – Cieszymy się, że możemy w tym miesiącu zaprezentować „MS Slavic 7”, ponieważ twórczość Bohdanowicz znakomicie wpisuje się w profil naszej platformy. W najnowszym filmie kanadyjska reżyserka wraz z jej wieloletnią współpracowniczką Deragh Campbell rozwijają wątki poruszane we wcześniejszych dokumentach, zarówno pogłębiając, jak i weryfikując to, czego już dowiedzieliśmy się o polskich korzeniach Bohdanowicz – mówi Christopher Small, jeden z kuratorów portalu DAFilms. 

Po sukcesie kwietniowej retrospektywy Radu Jude, już 10 maja zaprezentujemy sylwetkę kolejnego zaangażowanego społecznie i politycznie filmowca. Tym razem przybliżymy twórczość włoskiego dokumentalisty Roberto Minerviniego. Oprócz głośnego Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?, który już teraz dostępny jest na DAFilms, uzupełnimy nasz katalog o trzy nowe tytuły: Po drugiej stronie, Zatrzymać bijące serce oraz Low Tide.
I tym razem widzowie będą mogli wziąć udział w rozmowie z reżyserem, która odbędzie się w cyklu DAFilms Conversations, a po nagraniu będzie nadal dostępna w zakładce Live na naszej stronie głównej.

To tylko niektóre z majowych premier na DAFilms. Co tydzień prezentujemy nowy Film tygodnia, regularnie przygotowujemy nowe programy kuratorskie oraz retrospektywy cenionych twórców oraz wschodzących gwiazd dokumentalnego kina. Ponadto każdy z subskrybentów DAFilms.pl ma także dostęp do anglojęzycznej wersji naszego katalogu DAFilms.com i kolejnych znakomitych dokumentów. Portal streamingowy DAFilms to efekt twórczej współpracy 7 kluczowych europejskich festiwali kina dokumentalnego: CPH:DOX Copenhagen, Doclisboa, Millennium Docs Against Gravity, DOK Leipzig, FID Marseille, MFDFJihlava oraz Visions du Réel Nyon.


Kontakt dla mediów
Mikołaj Góralik
mail: mikolaj@dafilms.com
tel.: (+48) 697 685 776

Informacja prasowa