POLSKIE DOKUMENTY NA MAJOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

Świat wciąż pogrążony w pandemii nieśmiało podchodzi do organizacji dużych imprez filmowych, na szczęście kilka ważnych festiwali się w tym miesiącu odbędzie. Koniecznie sprawdźcie, gdzie w maju będzie można zobaczyć polskie dokumenty.

W drugim tygodniu maja odbędzie się 10. edycja  Boston ReelAbilites Film Festival. W programie znalazł się pokaz „Połączonych” Aleksandry Maciejczyk. W tym samym czasie w Niemczech wystartuje Freiburger Filmforum - Festival of Transcultural Cinema. Swój pokaz będzie miała tam „Gruba Kaśka” Julii Pełki.

Zaproszenie do udziału w czeskim One World Film Festival otrzymał dokument „Kiedy zabraknie ryb” Gosi Juszczyk.  Po jednym konkursowym pokazie w tym miesiącu będą miały „Harda” Marcina Polara na London Mountain Film Festival, We have one heartKatarzyny Warzechy na Animatricks International Animation Festival, „The Vibrant Village” Weroniki Jurkiewicz na International Short Film Week Regensburg oraz „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego na FICMEC- Festival Internacional de Cine Medioambiental de Canarias.

Dwa pokazy w maju będzie miał „Wieloryb z Lorino” Macieja Cuske. Dokument zostanie zaprezentowany konkursowo na International Short Film Week Regensburg oraz w sekcji pozakonkursowej na Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Rosji.

Pod koniec miesiąca odbędzie się 61. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Więcej o polskich produkcjach w programie imprezy można przeczytać tutaj.

Pełna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.