ZGŁOŚ SIĘ NA DOCU TALENTS FROM THE EASTS

Tylko do 18 maja można aplikować do tegorocznej edycji programu Docu Talents from the East Wybrane projekty zostaną zaprezentowane w sierpniu podczas Sarajevo Film Festival.

Docu Talents from the East to program skierowany do twórców ze wschodniej i centralnej Europy, dzięki któremu reżyserzy i producenci wybranych projektów dokumentalnych będą mogli zaprezentować swoją dotychczasową pracę nad filmem podczas Sarajevo Film Festiva. 8-minutowe prezentacje odbędą się w ramach sekcji CineLink Industry Days. 

Najbardziej obiecujący projekt ma szansę na nagrodę Docu Talent Award, która wiąże się ze wsparciem finansowym w wysokości 5 tysięcy dolarów.

W programie mogą uczestniczyć dokumentaliści z Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgari, Chorwacji, Czech, Estonii, Gurzji, Kosowa, Litwy, Łotwy, Północnej Macedonii, Węgier, Mołdawii, Polski, Montenegro, Rumunii, Rosji, Słowacji, Słowenii, Serbii i Ukrainy.  Ich projekty średnio- i pełnometrażowe muszą znajdować się na etapie postprodukcji z przewidzianą datą ukończenia na przełomie września 20201 i sierpnia 2022.

Szczególowe informacje można znaleźć tutaj.