POLSKA DELEGACJA NA SUNNY SIDE OF THE DOC - NABÓR PROJEKTÓW

21 czerwca rozpoczną się Międzynarodowe Targi Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc. W tym roku po raz drugi odbędą w formule online pod hasłem Po raz piętnasty na targach zorganizowane będzie stoisko POLISH DOCS PRO poświęcone polskim filmom.

Sunny Side of the Doc to jedna z największych branżowych imprez poświęconych dokumentowi, którą co roku odwiedzają przedstawiciele najważniejszych stacji telewizyjnych, dystrybutorzy i producenci filmowi z całego świata. Jak co roku w La Rochelle wśród wystawców nie zabraknie Polski. W tym roku stoisko narodowe powstanie w ramach projektu POLISH DOCS PRO, koordynowanego przez Krakowską Fundację Filmową.

Do udziału w delegacji szukamy producentów rozwijających swoje projekty z dużym potencjałem międzynarodowym, nastawionych na szukanie partnerów koprodukcyjnych i finansowania za granicą. Wybrani producenci będą mieli możliwość zarejestrować się na polskim stoisku, gdzie dostaną specjalną dla nich przygotowaną wirtualną przestrzeń oraz wezmą udział spotkaniach koprodukcyjnych P2P z międzynarodowymi producentami z różnych krajów. 

Krakowska Fundacja Filmowa pokrywa koszt rejestracji na stoisku, koszt akredytacji i koszt udziału w P2P.

Zainteresowanych udziałem w polskiej delegacji bardzo prosimy o pilne zgłoszenie się do Krakowskiej Fundacji Filmowej  (kontakt: Katarzyna Wilk - katarzyna.wilk@kff.com.pl). Prosimy o przysłanie następujących informacji: imię i nazwisko, nazwa firmy, tytuł projektu. Wybranym producentom prześlemy instrukcję odnośnie rejestracji.

Targi, także w wersji online, oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych. Akredytowani producenci i profesjonaliści filmowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produkcją dokumentalną.

Sunny Side of the Doc odbędzie się w dniach 21 - 24 czerwca.

Więcej informacji na www.sunnysideofthedoc.com