TRWA NABÓR NA KONKURS DLA MŁODYCH DOKUMENTALISTÓW

Organizatorzy Berliner Korrespondenzen poszukują projektów filmów dokumentalnych zrealizowanych przez początkujących filmowców. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 14 czerwca.

Berliner Korrespondenzen odbędzie się już po raz czwarty. Tegoroczna edycja będzie w całości poświęcona refleksji nad przyszłością Europy z perspektywy kolejnej generacji. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Roboczy tytuł zbliżającej się odsłony nazywa się “Break-Up”.

Organizatorzy szukają pięciu kreatywnych i świadomych projektów około 15 minutowych dokumentów ukazujących życie młodych, zaangażowanych społeczne europejczyków. Każdy z tych projektów będzie miał okazję otrzymać 10 tysięcy euro na produkcję. Ukończone filmy będą prezentowane na pięciu wydarzeniach z cyklu Berliner Korrespondenzen odbywających się od sierpnia 2021 do czerwca 2022 roku w Maxim Gorki Theater w Berlinie. Wydarzenie będzie dostępne również online na Vimeo lub Youtubie. 

Autorzy projektów są proszeni o nadesłanie krótkich konceptów filmu (nie dłuższych niż strona A4), wraz  opisem lokacji oraz informacją dotyczącą ruchów społecznych, które chcieliby zaprezentować w dokumencie. Warto też dodać do zgłoszenia swoje inspiracje oraz linki do wcześniejszych prac. Swoje pomysły należy przesyłać na adres menadżerki  Allianz Kulturstiftung (nino.klingler@allianz.com). Termin przesyłania zgłoszeń mija14 czerwca. 

Więcej o inicjatorach wydarzenia można przeczytać tutaj.