POLSKI PROJEKT NA TALENT HUB CEE

Projekt dokumentu „Girls’ Stories” Agi Borzym zostanie zaprezentowany w ramach pitchingu Talent Hub CEE, a to nie jedyny polski akcent podczas tegorocznej edycji Sunny Side of the Doc. W tym roku – choć tylko wirtualnie – odbędzie się specjalny Focus na kraje Europy Wschodnio-Centralnej z dużą polską delegacją.

Odbywające się we francuskiej miejscowości La Rochelle Sunny Side of the Doc to jedne z największych na świecie targów filmu dokumentalnego i miejsce spotkań specjalistów pracujących w branży dokumentalnej. Tegoroczna edycja Sunny Side of the Doc odbędzie się online.

Talent Hub CEE to pitchingi przeznaczone dla projektów dokumentalnych znajdujących się już na etapie produkcji. W tym roku do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszono jeden projekt z Polski. „Girls’ Stories” Agi Borzym to historia dojrzewania dwóch nastolatek – 11letniej Jagody i 13letniej Zuzi. Obserwujemy jak dziewczyny dorastają, jak przezywają swoje wzloty i upadki. Za produkcję filmu odpowiada Pinot Films.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.

W tym roku organizatorzy Sunny Side of the Doc postanowili przyjrzeć się bliżej dokumentalistom z Europy Wschodnio-Centralnej. Udział w najważniejszych wydarzeniach wezmą delegacje z tego regionu. Celem  The Central and Eastern European Delegation jest zacieśnienie współpracy, promocja projektów, pomoc w znajdywaniu partnerów oraz potencjalnych koproducentów, którzy pomogą tworzyć niezwykłe i unikatowe dokumenty. W wydarzeniach wezmą udział specjalne delegacje z Bałkanów (Balkan Documentary Center), Czech (Institute of Documentary Film oraz APA – Audiovisual Producers' Association), Słowacji (Slovak Film Institute), Węgier  (MADOKE) oraz Polski (Krakow Film Foundation / Polish Docs).

Więcej o przedsięwzięciu można przeczytać tutaj.