POLISH DOCS PRO NA BRANŻOWYCH WYDARZENIACH CPH:DOX

Festiwal CPH:DOX w Kopenhadze to jeden najważniejszych na świecie festiwal poświęcony kinu dokumentalnemu. Festiwalowi towarzyszy także jedno z najciekawszych wydarzeń przygotowywanych z myślą o branży dokumentalnej – CPH:Industry, na którym w tym roku będzie polska delegacja.

W ramach CPH:Industry odbywa się  szereg wydarzeń poświęconych finansowaniu czy koprodukcjom (CPH Forum), sprzedaży i dystrybucji (CPH Market), a także wiele prezentacji i wydarzeń networkingowych mających na celu znalezienie międzynarodowych partnerów.

W tegorocznym CPH Industry, które odbędzie się online, udział bierze polska delegacja Polish Docs Pro, zorganizowana przez Krakowską Fundację Filmową.  Jednym z kluczowych  wydarzeń w ramach polskiej obecności na IDFA będzie prezentacja MEET THE POLISH DOCS PRO DELEGATION  – prezentacja, podczas której przedstawicielki Krakowskiej Fundacji Filmowej opowiedzą o możliwości finansowania i  produkcji filmów dokumentalnych w Polsce, a także koprodukowania z Polską, a producenci zaprezentują swoje firmy i projekty. W delegacji udział biorą:

Piotr Kobus (AP MAÑANA) - „Spacer z aniołami”, reż.  Tomasz Wysokiński

Anna Gawlita (Kijora Film) - „Nowicjusz”, reż. Łukasz Woś i Towarzysze, reż. Joanna Janikowska

Agata Jujeczka (Vision House Productions) - „The Ultimate Joker”, reż. Krzysztof Dzięciołowski

Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska (Pinot Films)  - „Król Maciuś I”, reż. Jaśmina Wójcik

Katarzyna Kuczyńska (Haka Films) - „Lili”, reż. Sylwia Rosak

Daria Maślona (Silver Frame) - „Za głosem. W poszukiwaniu Marcelli Sembrich”, reż. Radka Franczak

 

Prezentacja odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 11.00, a 30 kwietnia będą miały miejsce spotkania w formule round tables przedstawicieli projektów z zaproszonymi ekspertami.

Katalog z pełną informacją o Polskiej Delegacji można pobrać tutaj.

Udział polska delegacja Polish Docs Pro na CPH:DOX 2021 jest wspierany finansowo przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej,

Polish Docs PRO to inicjatywa Krakowskiej Fundacji Filmowej, której celem jest kontynuacja i rozwinięcie działań zainicjowanych w ramach projektu Polish Docs w 2006 roku.

Projekt Polish Docs PRO skupia się przede wszystkim na szerokiej promocji polskiej branży dokumentalnej na międzynarodowych wydarzeniach przeznaczonych dla profesjonalistów filmowych. Wspiera filmowców i producentów w rozwoju ich projektów poprzez ułatwienie dostępu do zagranicznych rynków, koordynację wyjazdów delegacji na fora pitchingowe i targi koprodukcyjne, organizację prezentacji projektów, modeli produkcyjnych i możliwości koprodukcji z Polską, organizację spotkań networkingowych, udział w wykładach, dyskusjach panelowych, warsztatach i szkoleniach. Celem Polish Docs PRO jest ugruntowanie polskiej marki dokumentalnej w światowym środowisku filmowym oraz rozwój współpracy międzynarodowej.

Projekt koordynowany jest przez Krakowską Fundację Filmową przy współpracy z Doc Lab Poland, a realizowany jest przy wsparciu finansowym przez Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.