PRZEDŁUŻONO NABÓR NA WARSZTATY EX ORIENTE FILM 2021

Do 30 kwietnia można zgłaszać swoje projekty na tegoroczną edycję Ex Orinte Film. Warsztaty skierowane są do reżyserów oraz producentów filmów dokumentalnych z Europy Wschodniej i Środkowej.

Ex Oriente Film to warsztaty, których celem jest pomoc w produkcji oraz finansowanie filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele projektów (reżyser wraz z producentem) wybranych przez komisję selekcyjną. Warsztaty podzielone będą na trzy sesje zaplanowane na czerwiec (online) i październik 2021 oraz na marzec 2022. W gronie eksperów znaleźli się: reżyser Viktor Kossakovsky,  reżyser i producent Mike Bonanno, montażysta Niels Pagh Andersen, reżyserka Anja Salomonowitz, dyrektor Doclisboa Cintia Gil, dyrektor artystyczny KVIFF Karel Och, reżyserka Salomé Jashi, reżyser i producent Robert Kirchhoff oraz artystka Kateřina Šedá.

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach powinni nadesłać swoje projekty do 30 kwietnia poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej projektu. Do udziału w warsztatach zostanie wybranych 12 projektów, a samo wydarzenie potrwa 9 miesięcy.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Więcej informacji na temat warsztatów znaleźć tutaj.