„WE HAVE ONE HEART” Z DWIEMA NAGRODAMI NA AMERYKAŃSKIM FESTIWALU

Animacja Katarzyny Warzechy szturmem podbiła amerykański Aspen Shortfest. Film otrzymał Nagrodę Jury oraz Nagrodę Ellen, która upamiętnia postać założycielki festiwalu.

Aspen Shortfest powstał w 1979 roku za sprawą Ellen Kohner Hunt i jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali filmów krótkometrażowych w Stanach Zjednoczonych. Misją festiwalu było dostarczanie rozrywki, edukowanie i promowanie kina. Co roku prezentowanych jest około 200 filmów z całego świata, nie przeszkodziła temu pandemia, tegoroczna edycja odbyła się online.

Podwójnie nagrodzony film „We Have One Heart” to historia Adama, który po śmierci matki odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.