POLSKI PROJEKT NA LISBON DOCS 2019

Znamy już listę wszystkich projektów, które wezmą udział w tegorocznym Lisbon Docs, czyli międzynarodowym forum koprodukcyjnym, które odbywa się w październiku w stolicy Portugalii.

Lisbon Docs jest jednym z najważniejszych programów realizowanych przez European Documentary Network, skupiający się na wspieraniu ciekawych projektów filmów dokumentalnych, które później zostaną zaprezentowane międzynarodowej publiczności.

Tegoroczne Lisbon Docs odbędzie się po raz 20. Organizatorzy wybrali 22 międzynarodowe projekty, które będą rozwijane we współpracy z doświadczonymi opiekunami. W późniejszym etapie projekty będą przedstawiane w trakcie pitchingu przed osobami decyzyjnymi z branży dokumentalnej. Uczestnicy forum będą mieli również szansę zapoznać się z ważnymi przedstawicielami firm dystrybucyjnych.

Wśród wspomnianych 22 projektów znalazł się jeden z Polski. „Nanga Dream’ w reżyserii Jarosława Wszędybyły to projekt pełnometrażowej opowieści o przyjaźni, o poszukiwaniu wolności i o wielkim marzeniu. To niezwykła historia Tomka Mackiewicza i Marka Klonowskiego, którzy, wbrew wszelkim ograniczeniom i przeciwnościom losu postanowili dokonać historycznego, pierwszego zimowego wejścia na niezdobyty wcześniej o tej porze roku szczyt Nanga Parbat.

"Nanga Dream" otrzymał dofinansowanie w ramach developmentu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Projekt powstaje we współpracy z Markiem Klonowskim. Scenarzystą i reżyserem jest Jarosław Wszędybył, producentem Karolina Śmigiel , produkcją zajmuje się UNI-SOLO Studio.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.

Fot. z archiwum Marka Klonowskiego