POLSKA KOPRODUKCJA W KONKURSIE FESTIWALU JI.HLAVA

Już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się 23. edycja Ji.hlava International Documentary Film Festival w Czechach. W programie konkursu studenckiego znalazła się polsko-niemiecka koprodukcja.

Ji.hlava International Film Festival to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych we wschodniej i środkowej Europie. Co roku do czeskiej Jihlavy przyjeżdżają liczni przedstawiciele branży i widzowie spragnienie interesującego kina.

Na festiwalu swoją światową premierę będzie miała polsko-niemiecka koprodukcja „Life Could be Beautiful” autorstwa Filipa Jacobsona i Angeliki Herty. Dokument ma szansę na nagrodę w konkursie studenckim sekcji Beetween the Seas.

Film opowiada o parze (filmowców) podróżujących na rowerach przez Francję śladami “Szkiców piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego, który przebył tę trasę w roku 1941. Najpierw filmują swoje odkrycia, ale ostatecznie zadają pytanie, kim są dla siebie jako ludzie. Życie mogłoby być tak piękne, gdyby nie było lęków, zgubnych oczekiwań i frustracji. Opowieść o wycieczce zakochanych, walczących o to, kim chcą być, opowiedziana z dużym humorem.

Tegoroczna edycja Ji.Hlavy odbędzie się 24-29 października.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.