„TAŃCZĘ DLA CIEBIE” Z NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI W LUKSEMBURGU

Dokument Katarzyny Lesisz skradł serca publiczności festiwalu Central and Eastern European Film Festival CinEast w Luksemburgu.

Central and Eastern European Film Festival CinEast rokrocznie prezentuje najnowsze i  najciekawsze filmy z 20 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.  Na widzów 18-dniowego  festiwalu czekało ponad 60 produkcji pełnometrażowych i około 40 krótkometrażowych. W programie oprócz dokumentów, fabuł i animacji można było znaleźć również koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wystawy i debaty.

Tradycyjnie na festiwalu nie zabrakło też polskich produkcji krótkometrażowych. Publiczność miała okazję zobaczyć takie „Story” Joli Bańkowskiej, „Nie masz dystansu” Kariny Paciorkowskiej, „Łowy” Mateusza Jarmulskiego. „Drżenia” Dawida Bodzaka, „Bliskich” Zofii Kowalewskiej, „Odprawę” Filipa Drzewickiego, „Połączenych” Aleksandry Maciejczyk oraz nagrodzony film  Katarzyny Lesisz.

Docenione przez publiczność „Tańczę dla Ciebie” opowiada o dwunastoletnim Wiktorze. Chłopak jest uczniem w renomowanej szkole baletowej. Przygotowuje się na wydarzenie o ogromnym znaczeniu w życiu szkolnym, który zadecyduje o tym, czy przejdzie do następnej klasy. W tej okazji biorą udział wszyscy nauczyciele i rodzice uczniów. Wiktorowi towarzyszy jego babcia, która jest przy nim także wcześniej podczas prób do spektaklu. Wiktor marzy jednak o tym, by na przedstawienie przyjechał jego ojciec, który mieszka za granicą.

Tegoroczna edycja festiwalu miała miejsce 3-20 października.

Więcej informacji o CinEast można znaleźć na jego oficjalnej stronie.