„MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWA” Z NAGRODĄ W CHINACH

Kolejna nagroda powędrowała do rąk Rafała Łysaka. Tym razem jego debiutancki dokument został doceniony na chińskim West Lake International Documentary Festival.

West Lake International Documentary Festival ma za zadanie promować filmy dokumentalne o wysokiej wartości artystycznej. To festiwal na którym nie tylko można zobaczyć świetne produkcje z całego świata, ale również wziąć udział w panelach dyskusyjnych, posłuchać pitchingów czy przyjrzeć się uczestnikom warsztatów filmowych. Wydarzenie odbywa jesienią w chińskiej Akademii Sztuk Pięknych w Hangzhou. Festiwal w tym roku odbywał się po raz trzeci.

W tym roku jedna z nagród przyznawanych na festiwalu - "D20 Filmmaker of the Year" trafiła do autora filmu „Miłość bezwarunkowa”.

Nagrodzony film Rafała Łysaka zadaje kilka niezwykle istotnych pytań. Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Czy są w stanie przekroczyć swoją wiarę i przekonania w imię miłości? Jest to osobista historia Rafała, reżysera filmu. Od dzieciństwa wychowywała go babcia Teresa, którą traktuje jak drugą mamę. Całą swoją miłość i uwagę Teresa skupiła na Rafale, ukochanym wnuku do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie. Ta wiadomość złamała jej serce...

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie.