"LOMBARD" NA NA DOC HOT SELECTION 2023

W czwartek 28 września w kinie Kultura odbędzie się pokaz filmu „LOMBARD” Łukasza Kowalskiego, który zainicjuje tegoroczną edycję DOC HOT SELECTION – wydarzenia prezentującego co roku najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie dokumenty ostatnich lat.

Do grudnia widzowie będą mieli okazję obejrzeć oprócz filmu "Lombard" (m.in. Grand Prix na tegorocznym Millenium Docs Against Gravity Festival) również inne, wyśmienite i najnowsze dokumentów nagradzane na polskich i zagranicznych festiwalach.

W kolejnych miesiącach zobaczymy: "Moja Ozerna" film Kariny Będkowskiej (m.in. Nagroda Publiczności na Ukraińskim Festiwalu Filmowy oraz Wyróżnienie w konkursie pełnometrażowych debiutów na "Młodzi i Film"), film Karoliny Karwan i Tomasza Rattera "Moody" (m.in. Nagroda dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwal Filmów Dokumentalnych DOCAVIV w Izraelu; Nagroda dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego na Festiwalach: Prowincjonalia i Bana Film Festiwal) i inne zeszłoroczne perełki dokumentalne.

W mieście zwanym "polskim Detroit", Jola i Wiesiek próbują ratować upadający biznes i rozpadający się związek. Przy ulicy Wytrwałych 1, każdego dnia walczą o przetrwanie, wspierając jednocześnie mieszkańców zubożałej, poprzemysłowej dzielnicy, udowadniając tym samym, że siła tkwi we wspólnocie.


LOMBARD, film dokumentalny
scenariusz i reżyseria: Łukasz Kowalski
produkcja: Anna Mazerant, Łukasz Kowalski, 4:30 Studio
zobacz trailer  https://bit.ly/LOMBARD_zwiastun


Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), w czwartek, 28 września 2023 o godz. 19:30
Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.
Wstęp na pokazy jest bezpłatny

Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji. Filmy będą pokazywane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Program DOC HOT SELECTION został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami są: kino Kultura i kancelaria prawna MKZ Partnerzy.

Informacja prasowa