POLSKI PROJEKT NA JI.HLAVA NEW VISIONS FORUM

Projekt „Wyścig z duchami” Piotra Małeckiego i Macieja Nabrdalika zostanie zaprezentowany w ramach tegorocznej edycji Ji.Hlava New Visions Forum.

Ji.hlava New Visions Forum&Market to specjalna, organizowana z okazji 25. edycji festiwalu Ji.Hlava odsłona targów i forum. To wydarzenie, którego celem jest wspieranie nowych, europejskich produkcji dokumentalnych w ich różnorodności i kreatywności.

W ramach Ji.hlava New Visions Forum odbędzie się pitching na którym zaprezentowanych zostanie tylko 14 wybranych projektów z Europy. 7 z nich ma się znajdować na etapie developmentu, a pozostałe w fazie produkcji czy nawet postprodukcji. Wśród wybranych projektów znalazł się jeden z Polski. To dokument Piotra Małeckiego i Macieja Nabrdalika. Za produkcję filmu „Wyścig z duchami” odpowiada Joanna Tatko i sam reżyser, Piotr Małecki.

Bośnia, Czeczenia, Irak, Afganistan. To tam jeździł słynny amerykański fotograf wojenny, który po latach spędzonych na froncie, wśród przemocy i zła, próbuje odnaleźć spokój i sens życia w domu, wśród najbliższych. Jednak demony przeszłości nie pozwalają mu wrócić do równowagi.

Listę wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.