IDFA OGŁOSIŁA CZĘŚĆ PROGRAMU. SĄ POLSKIE FILMY!

Organizatorzy jednego z najważniejszych festiwali poświęconych filmom dokumentalnym lubią stopniować napięcie. Właśnie ogłoszono część programu, w którym znalazło się aż sześć polskich produkcji lub koprodukcji.

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Co roku przyciąga ponad 280 tys. widzów, w tym pond 3 tysiące gości z branży dokumentalnej, a pokazywane na IDFA filmy często stają się później festiwalowymi ulubieńcami. W tym roku IDFA odbędzie się w dniach 8-19 listopada. 

Aż trzy polskie produkcje zostały zaproszone do konkursu IDFA Competition for Youth Documentary. O uwagę młodej widowni będą się ubiegać dokumenty - „Dziewczyńskie historie” Agi Borzym i „Moja siostra” Mariusza Rusińskiego oraz animacja „Szczypigłówki” Katarzyny Miechowicz.

W konkursie IDFA Competition for Short Documentary znalazł się film Natalii Koniarz. „Pocztówki znad granicy” to polsko-boliwijska produkcja.

Poznaliśmy też tytuły z sekcji Best of Feast, gdzie widzowie zobaczą „Nie znikniemy” Alisy Kovalenko oraz „Skąd dokąd” Maćka Hameli.

Listę tytułów, które do tej pory ujawniono można znaleźć tutaj.