„APOLONIA, APOLONIA” Z AMERKAŃSKĄ PREMIERĄ NA FESTIWALU TRIBECA

Tym razem film Lei Glob zachwycił selekcjonerów słynnego amerykańskiego festiwalu Tribeca. Dokument został zaproszony do sekcji Viewpoints.

Tribeca Film Festival to jeden z najważniejszych amerykańskich festiwali kina niezależnego. Odbywał się tradycyjnie wiosną właśnie w nowojorskiej dzielnicy Tribeca. W tym roku wydarzenie zostało przesunięte na czerwiec. Pomysł na festiwal pojawił się w  2001 roku, a jego twórcami byli Robert De Niro, Jane Rosenthal i Craig Hatkoff. Organizatorom bardzo zależało na tym, żeby po wrześniowych atakach ożywić gospodarczo i kulturalnie tę część Nowego Jorku. Co roku program obfituje w znakomite filmy z całego świata.

Nagradzana na europejskich festiwalach „Apolonia, Apolonia” na festiwalu Tribeca będzie miała swoją północnoamerykańską premierę.

Bohaterką dokumentu jest francusko-polska malarka Apolonia Sokol, która opuszcza Danię i przeprowadza się do rodzinnego Paryża, by tam tworzyć swoje dzieła. Widzowie i widzki mają szansę poznać ewolucję jej przekonań o seksualności, sztuce, ideałach i miłości oraz zobaczyć drogę od dojrzewania talentu, aż po przejście na komercyjną stronę artystycznego świata.

Tegoroczna edycja Tribeca Film Festival wyjątkowo odbędzie się 7-18 czerwca.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.