ŚWIATOWA PREMIERA „LOMBARDU” NA CPH:DOX. POLSKIE DOKUMENTY W PROGRAMIE

Produkcja Łukasza Kowalskiego będzie miała światową premierę na jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. W programie imprezy znaleźli się też „Sędziowie pod presją” Kacpra Lisowskiego oraz „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego.

CPH:DOX to odbywające się od 2003 roku w Kopenhadze święto kina. Wydarzenie uznawane jest za trzecią co do wielkości imprezę filmową poświęconą dokumentom na świecie. W programie festiwalu znajdziemy zwykle około 200 najciekawszych produkcji z całego świata. Wydarzenie jest licznie odwiedzane nie tylko przez duńską publiczność, co roku do miasta przyjeżdżają zagraniczni goście i najważniejsi twórcy.

Swoją światową premierę na festiwalu w konkursie Next: Wave Award będzie miał „Lombard” Łukasza Kowalskiego. Bohaterami produkcji są Jola i Wiesiek, para przedsiębiorczych ludzi, którzy wspólnie prowadzą największy lombard na południu Polski. W przeszłości był to bardzo dochodowy biznes, teraz przynosi im w większości straty. Problemy finansowe zaczynają wpływać na ich relację. Za produkcję dokumentu odpowiada Anna Mazerant. Film powstaje dla firmy 4.30 Studio, a koproducentem jest Silesia Film.

W sekcjach pozakonkursowych będzie można zobaczyć „Sędziów pod presją” Kacpra Lisowskiego oraz „Film balkonowy”  Pawła Łozińskiego.

Warto też przypomnieć o polsko-szwajcarskim projekcie na CPH:FORUM. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Program festiwalu oraz bieżące informacje na jego temat można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.