TRWA NABÓR NA WEMW

Tym razem When East Meets West zmierza w stronę naszego wschodniego sąsiada. Organizatorzy forum poszukują interesujących projektów, które mogłyby wejść w koprodukcję z Rosją. Nabór potrwa do 7 maja.

When East Meet West to forum koprodukcyjne organizowane przez Festiwal Filmowy w Trieście i włoski Fundusz Audiowizualny FVG. To miejsce spotkań filmowców z różnych części Europy oraz świata, dające okazję do zawiązywania się współpracy międzynarodowej. Udział w forum wzięły instytucje finansujące produkcję filmową, decydenci z festiwali filmowych i stacji telewizyjnych, a także projekty wyłonione w procesie aplikacyjnym. Tegoroczna edycja w sposób szczególny będzie dedykowana produkcjom i koprodukcjom z Rosją.

WEMW Goes to Russia będzie specjalnym wydarzeniem wpisującym się w działania WEMW. Nie zabraknie międzynarodowych ekspertów, odbędą się sesje pitchingowe, na których zaprezentuje się 5 najciekawszych projektów dokumentalnych znajdujących się na zaawansowanym etapie developmentu. Wybrane zespoły projektowe będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się z najważniejszymi rosyjskimi producentami, wypracować drogę współpracy i zdobyć wsparcie koprodukcyjne o wartości ok. 110 tysięcy euro (ok. 10 milionów rubli).

Więcej informacji można znaleźć tutaj.