ZGŁOŚ SIĘ NA KOLEJNĄ EDYCJĘ DOCCELERATORA

Trwa nabór na majową edycje warsztatów online dla dokumentalistów. I tym razem organizatorzy postawili na innowacje i stworzyli nowe propozycje spotkań.

DocCelerator to zupełnie nowe warsztaty mentorskie dla dokumentalistów, które już od ponad roku są formą internetowego wsparcia dla dokumentalistów. Wydarzenie jest skierowane przede wszystkich dla twórców potrzebujących wsparcia przy pracy nad warstwą dramaturgiczną projektu znajdującego się na etapie developmentu. Za ich organizację odpowiadają Geoffrey Smith i Ove Rishøj Jensen z Paradiddle Pictures.

Tym razem warsztaty zostały podzielone na dwie części: DocCeleratorCapture oraz DocCeleratorRoughCut. Ta pierwsza ma być poświęcona produkcjom znajdującym się na zaawansowanym etapie developmentu, pre-produkcji lub na wczesnym etapie realizacji. Warsztat odbędzie się w dniach 6-7 maja, a aplikować można tylko do 12 kwietnia.

Z kolei DocCeleratorRoughCut to warsztaty montażu i dystrybucji przeznaczone dla dokumentalistów. Spotkania mają być wsparciem po skończeniu filmu, organizatorzy chcą pomóc w stworzeniu planu dystrybucji, sprzedaży czy w opracowaniu potencjalnej ścieżki festiwalowej. Ta część warsztatów odbędzie się w dniach 10-11 maja. Zgłoszenia można przesyłać do 21 kwietnia.

Choć warsztaty online potrwają zaledwie dwa dni, to po ich ukończeniu przez kilka miesięcy będzie można skorzystać ze wsparcia mentorów.

Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.