POLSKIE DOKUMENTY NA HOT DOCS

Właśnie ogłoszono program jednego z najważniejszych festiwali poświęconych filmom dokumentalnym. W programie rozpoczynającego się pod koniec kwietnia Hot Docs znalazły się trzy polskie dokumenty – „Między nami” Doroty Proby, „Powiedz mi coś jeszcze” Martyny Peszko oraz „High Maintenance” Baraka Heymanna.

Zainicjowany w 1993 roku Hot Docs Canadian International Documentary Festival jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na kontynencie amerykańskim. Odbywa się co roku na wiosnę, a pokazom filmowym towarzyszą międzynarodowe targi filmowe i konferencje branżowe. Tegoroczna. edycja potrwa od 29 kwietnia do 9 maja.

W tym roku do programu zaproszono aż trzy nasze produkcje. O nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego ubiegać się będzie , „Powiedz mi coś jeszcze” Martyny Peszko. W sekcji World Showcase znalazł się film  „Między nami” Doroty Proby,  a w programie Artscapes, pokazującym filmy o kreatywności w tworzeniu sztuk wizualnych zaprezentowana zostanie polsko-izraelska koprodukcjaHigh Maintenance” Baraka Heymanna.

Pełen program festiwalu można znaleźć tutaj.