DOKUMENTY STUDIA MUNKA NA DAFILMS

W zeszłym roku na platformie zaprezentowano przegląd pierwszych dziesięciu filmów ze Studia Munka. Pora na kolejne tytuły.

Krótkie metraże, zrealizowane przez młodych twórców, przyciągnęły uwagę nie tylko polskiej, ale także zagranicznej widowni portalu DAFilms. Filmy, które można było oglądać w pierwszej odsłonie cyklu są wciąż dostępne są w katalogu.

Teraz na platformie będzie można zobaczyć kolejnych 11 tytułów powstałych w Studiu Munka w ramach programu "Pierwszy Dokument”. Oto jakie dokumenty będą mogli zobaczyć widzowie:

Koniec sezonu, Reżyseria Stanisław Cuske, 2019
Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym, co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

Euforia, reżyseria Natalia Pietsch, 2017
Doświadczona hodowczyni wprowadza młodą dziewczynę w świat wystaw psów rasowych. Kobiety próbują się zaprzyjaźnić, pomimo panującej w tym środowisku bezwzględnej rywalizacji.

Amerykański sen, reżyseria Marek Skrzecz, 2017
Głuchołazy - niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu. Czy jego amerykański sen się spełni?

19 91, reżyseria Emilia Śniegoska, 2019
19¦91 to cicha i skromna w środkach opowieść o spotkaniu 19-letniej Jette z Niemiec z 91-letnią Polką - panią Zosią. W ramach rocznego wolontariatu jaki Jette realizuje w Warszawie regularnie odwiedza panią Zosię, która swoje nastoletnie lata spędziła w obozie koncentracyjnym w Auschwitz oraz obozie pracy w Ravebsbrück.

Przeszły lata, idą zimy, reżyseria Karol Pałka, 2017
Film o dwóch braciach. Pierwszy z nich - Kaziu - służył dwa razy wojsku. Drugi - Maniek -uczył się w szkole cyrkowej. Obaj są kawalerami, którzy żyją ze sobą pod jednym dachem od ok. 40 lat. Nieustannie się ze sobą kłócą, ale tak naprawdę nie mogliby bez siebie żyć.

212. metrów ciszy, reżyseria Rafał Leszczyński, 2017
Obserwacja młodego chłopaka - sportowca, który przekracza bariery bezpiecznej egzystencji w swoich poszukiwaniach. Czy pokonanie bariery śmierci jest niezbędnym czynnikiem pozwalającym na zbudowanie tożsamości? Czy bycie mistrzem świata, czy przedziwne stany umysłu - co motywuje bohatera?

Ostatni sezon, reżyseria Sławomir Witek, 2016
Od zmierzchu do świtu. Połów bałtyckich rybaków - ojca i syna. Czas wypełniony codzienną mozolną i niewdzięczną pracą. Jak długo można jeszcze walczyć o podtrzymanie rodzinnej tradycji i wierzyć, że to nie jest ostatni sezon na morzu?

Punkt wyjścia, reżyseria Michał Szcześniak, 2014
Aneta zbuntowała się w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

Harda, reżyseria Marcin Polar, 2019
Harda niesie za sobą wiele znaczeń: niepokorna, złośliwa, odporna, nieugięta, mocna, wytrzymała, chłodna, twarda. Nie bez powodu bohater filmu nazwał tak swoje odkrycie - miejsce, któremu stawia czoła i którego wszystkie te cechy może odczuć namacalnie i dosłownie na własnej skórze. Pobudza ono jego wyobraźnię i popycha go naprzód w nieokrzesany i obsesyjny sposób. Kamera wraz z nim, krok po kroku, uczestniczy w eksploracji nieznanych dotąd człowiekowi przestrzeni, które coraz bardziej stawiają opór delikatnej ludzkiej materii.Bohaterem filmu jest Jarosław Surmacz, jeden z odkrywców Jaskini Harda w Tatrach.

Gruba Kaśka, reżyseria Julia Pełka, 2019
Gruba Kaśka to pompa wodna, w której umieszczonych jest 8 superczułych małży podłączonych do komputerów. To od nich zależy życie milionów ludzi żyjących w mieście. Jedyny w Polsce naukowiec - malakolog pilnuje, by wybierane do systemu osobniki działały w sposób prawidłowy i w razie skażenia wody wygenerowały alarm.

Dostęp do filmów znajduje się tutaj.

Materiał promocyjny