WARSZTAT „WE HAVE ONE HEART. ROLA REŻYSERA W DOKUMENCIE ANIMOWANYM”

Zapraszamy na wykład Katarzyny Warzechy, autorki animowanego dokumentu "We Have One Heart". Warsztat odbędzie się we wtorek 23 czerwca 2020 o godz. 18.00 na Zoomie i na Facebooku filmu.

Czym zajmuje się reżyser animacji, który nie jest animatorem? Pragnę pokazać jak krok po kroku powstaje dokumentalny film animowany, który opiera się na prawdziwej historii - od pomysłu do realizacji – mówi Katarzyna Warzecha. Warsztat odbędzie się we wtorek 23 czerwca 2020 o godz. 18.00 na Zoomie i na Facebooku We Have One Heart.

"We Have One Heart" to film hybryda: zawiera animacje, materiały archiwalne (listy, zdjęcia) i współczesne materiały video. Adam po śmierci matki odnajduje korespondencję, wymienianą przed laty przez rodziców: Polkę i mieszkającego w Iraku Kurda. Dla Adama to okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o ojcu, którego nigdy nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi pozwala przenieść się niemal 40 lat wstecz, poczuć emocje łączące żyjących w różnych częściach świata zakochanych oraz odkryć niezwykłą tajemnicę rodzinną.

Światowa  premiera filmu odbyła się na jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych Visions du Réel w Szwajcarii. Polska publiczność miała okazję obejrzeć film na Krakow Film Festival.

Podczas warsztatu reżyserka  opowie o każdym z etapów powstawania filmu: od storyboardu do finalnej układki filmu. Jak wygląda współpraca reżysera z mieszaną ekipą filmową: studiem animacji, operatorem, montażystą, dźwiękowcem? Na czym polega rola reżysera, który nie jest animatorem? W trakcie wydarzenia można będzie zadawać pytania.
Na warsztaty zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności młodych twórców i studentów szkół artystycznych i filmowych.

Wykład odbędzie się na platformie zoom - w dniu warsztatów udostępniony zostanie link oraz odbędzie się transmisja na żywo na  portalu Facebook na stronie We Have One Heart.

Producentami filmu są: Studio Munka - Munk Studio, Silver Frame, przy udziale PISF, Funduszu Filmowego Pomerania, Miasta Gdańsk. Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kulturawsieci

Informacja prasowa