POLSKIE DOKUMENTY NA TRENTO FILM FESTIVAL

Aż trzy polskie dokumenty znalazły się w programie konkursowym niezwykle prestiżowego festiwalu Trento. Festiwal w tym roku wyjątkowo rozpocznie się dopiero pod koniec sierpnia.

Powstały w 1952 roku Trento Film Festival, to najstarsze filmowe wydarzenie w całości poświęcone tematyce górskiej i eksploracyjnej. Obok wyzwań wspinaczkowych i przemieszczania się w głąb jaskiń nie brakuje również tematyki związanej ze środowiskiem i ekologią. W programie znajdziemy zarówno dokumenty, pełnometrażowe fabuły i krótkie formy filmowe, które opowiadają o relacjach człowieka z naturą, ale i o samej przyrodzie.

Do tegorocznego konkursu zaproszono aż trzy polskie filmy dokumentalne. Szansę na nagrody mają krótkometrażowa Hardaw reżyserii Marcina Polara oraz dwie pełnometrażowe produkcje - „Ostatnia Góra” Dariusza Załuskiego i „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego.

W związku z pandemią Trento Film Festival został przeniesiony z wiosny na późne lato i będzie miał miejsce od 27 sierpnia do 2 września.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.