STOISKO POLISH DOCS PRO NA TARGACH SUNNY SIDE OF THE DOC ONLINE

22 czerwca rozpoczną się Międzynarodowe Targi Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc. W tym roku wyjątkowo nie odbędą się we francuskim La Rochelle, ale w formule online pod hasłem „Connected Edition”. Po raz czternasty na targach zorganizowane będzie stoisko POLISH DOCS PRO poświęcone polskim filmom.

Sunny Side of the Doc to jedna z największych branżowych imprez poświęconych dokumentowi, którą co roku odwiedzają przedstawiciele najważniejszych stacji telewizyjnych, dystrybutorzy i producenci filmowi z całego świata. Jak co roku w La Rochelle wśród wystawców nie brakuje Polski. W tym roku stoisko narodowe powstanie w ramach projektu POLISH DOCS PRO, koordynowanego przez Krakowską Fundację Filmową przy współpracy z programem Doc Lab Poland, której celem jest kontynuacja i rozwinięcie działań zainicjowanych przez Krakowską Fundację Filmową w ramach projektu Polish Docs w 2006 roku. Projekt finansowo wspierany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Targi, także w wersji online, oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych. Akredytowani producenci i profesjonaliści filmowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produkcją dokumentalną.

Odwiedzający stoisko zagraniczni goście będą mieli szansę odbyć spotkania networkingowe i koprodukcyjne, wziąć udział w prezentacji polskich projektów oraz otrzymać wszelkie niezbędne informacje dotyczące produkcji filmowej w Polsce, katalogi projektów dokumentalnych w produkcji prezentowanych podczas prezentacji Docs to Go, Docs to Start i CEDOC Market, katalog najnowszych filmów dokumentalnych, znajdujący się w wydawanym przez KFF magazynie FOCUS ON POLAND, prezentującym m.in. polskie kino dokumentalne w postaci rozmów z twórcami, recenzji, esejów, a także wydawnictwo Polish Docs Online, umożliwiające oglądanie najlepszych polskich filmów dokumentalnych w sieci.

Na stoisku swoje projekty i filmy będą prezentować i promować producenci i dystrybutorzy filmowi - przedstawiciele: Silver Frame, Vision House, Furia Film, Story Vehicle, My Way Studio , Kijora Film, Mediolia, Telemark, KFF Sales&Promotion,  Pinot Films, Haka Films, Filmicon, Staron-Film, The Raban Foundation, AMP Polska, Lava Films, Eureka Studio, ZK Studio, Unisolo Studio, Polished Productions, Strikt Film, Kalejdoskop Film, a także reprezentanci Krakowskiej Fundacji Filmowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Dodatkowo do sekcji Rough Cut zakwalifikowany został projekt „The Big Chief” Tomasza Wolskiego (prod. Anna Gawlita - Kijora FIlm), a w sekcji w  Best of  Festivals – przy współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym – zaprezentowane zostaną pełnometrażowe filmy dokumentalne „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego, „Złota” Tomasza Knittla oraz „Syndrom zimowników” Piotra Jaworskiego.

Projekt Polish Docs PRO skupia się przede wszystkim na szerokiej promocji polskiej branży dokumentalnej na międzynarodowych wydarzeniach przeznaczonych dla profesjonalistów filmowych. Wspiera filmowców i producentów w rozwoju ich projektów poprzez ułatwienie dostępu do zagranicznych rynków, koordynację wyjazdów delegacji na fora pitchingowe i targi koprodukcyjne, organizację prezentacji projektów, modeli produkcyjnych i możliwości koprodukcji z Polską, organizację spotkań networkingowych, udział w wykładach, dyskusjach panelowych, warsztatach i szkoleniach. Celem Polish Docs PRO jest ugruntowanie polskiej marki dokumentalnej w światowym środowisku filmowym oraz rozwój współpracy międzynarodowej.

Targi Sunny Side of the Doc potrwają do 25 czerwca – więcej informacji na stronie internetowej.