„XABO: KSIĄDZ BONIECKI” W LIPCU W KINACH

Już 24 lipca do kin trafi debiutancki dokument Aleksandry Potoczek opowiadający o niezwykle popularnym polskim duchownym - księdzu Adamie Bonieckim. Za dystrybucję odpowiada Gutek Film. Premiera dokumentu odbyła się podczas 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Film Aleksandry Potoczek to dokumentalna opowieść o ks. Adamie Bonieckim – jednej z najbardziej kontrowersyjnych i niepokornych postaci Kościoła katolickiego w Polsce, intelektualiście, diagnoście rzeczywistości. To film realizowany w nieustannej podróży, podczas której podsumowuje i rozważa on dokonane wybory, podjęte decyzje i obrane powołanie. W filmie przenikają się dwa kontrastujące ze sobą światy: publiczny, w którym ks. Adam jest znaną medialną postacią i prywatny ciszy samotności, relacji człowiek – Bóg, tajemnicy.

„xABo: Ksiądz Boniecki” jest portretem filozofa, pielgrzyma-outsidera, który całe życie wędruje własną drogą. Człowieka który łaknie kontaktu z innymi, ale kamera portretuje go także w chwilach samotności i zmęczenia wspaniałą, ale wyczerpującą podróżą, z walizką pełną naszych pytań o drogę.

Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj.

Więcej o dokumencie można znaleźć na stronie internetowej dystrybutora.