POLSKI PROJEKT NA EURODOC 2020

Znamy już wszystkie projekty filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do tegorocznej edycji EURODOC. Wśród wybranych 26 tytułów z 17 krajów znalazł się również polska koprodukcja "Grace" w reżyserii Eri Mizutani.

Głównym założeniem EURODOC jest poszukiwanie płaszczyzn współpracy międzynarodowej przy produkcji filmów dokumentalnych. Realizację tego założenia ułatwić mają pracujący przy warsztatach profesjonaliści czynnie zajmujący się produkcją i finansowaniem filmów dokumentalnych. Wśród około 50 czuwających nad programem ekspertów są zarówno producenci i dystrybutorzy, jak i twórcy scenariuszy, konsultanci do spraw pitchingu i finansowania produkcji, redaktorzy zamawiający oraz prawnicy.

„Grace” ma opowiadać historię nauczycielki tańca chigonomai. Ten święty obrządek jest tańczony przez wybrane dziewice, aby uspokoić górę Fuji. Bohaterka, jak wspomina Anna Fam, jest wzorowym przykładem współczesnej heroiny. Dokument jest koprodukcją polsko-fińską. Za reżyserię odpowiada Eri Mizutani, a jego producentką jest Anna Fam.

Więcej informacji o EURODOC można znaleźć tutaj.