NABÓR NA JI.HLAVA FILM FUND I EMERGING PRODUCERS 2021

Tylko do 15 marca potrwają nabory zgłoszeń na Ji.hlava Film Fund i Emerging Producers 2021.

Emerging Producers to nastawiony na edukację i promocję program przeznaczony dla utalentowanych producentów filmów dokumentalnych z krajów Unii Europejskiej towarzyszący festiwalowi w Jihlavie.

Celem programu jest integracja nowej generacji producentów z profesjonalistami, działającymi od wielu lat z sukcesami na różnych polach branży filmowej, która ma owocować na przyszłość europejskich koprodukcji dokumentalnych. Organizatorzy chcą stworzyć przyjazne środowisko umożliwiające różnorodnym i kreatywnym projektom konfrontacje ze specjalistami na targach filmowych.

Producenci chcący wziąć udział w programie powinni już kilka lat być obecni na krajowym rynku filmowym oraz mieć za sobą przynajmniej jeden zrealizowany film, który był dystrybuowany w kinach bądź wyświetlany na festiwalach. Kandydaci muszą także mieć ambicję tworzenia produkcji dla europejskiej publiczności przy współpracy z innymi firmami z Unii.

Więcej informacji o Emerging Producers można znaleźć tutaj.

Z kolei o granty z funduszy Ji.hlava Film Fund mogą aplikować twórcy z Europy Środkowej i Wschodniej. Autorzy kreatywnych filmów dokumentalnych średnio- i pełnometrażowych, a także form hybrydowych mogą uzyskać m.in. wsparcie postprodukcyjne w wysokości 16 tys. euro. Filmy muszą być na etapie produkcji albo postprodukcji, a ich premiera być przewidziana na jesień 2017 roku i odbyć się podczas festiwalu w Jihalvie.

Szczegóły dotyczące naboru na Ji.Hlava Film Fund są opisane tutaj.