NABÓR NA NESPRESSO TALENTS 2020

Festiwal filmowy Le Temps Presse Presse, we współpracy z Nespresso, ogłosił nabór do piątej edycji konkursu, który ma ożywić szeroki format obrazu.

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest hasło "Virtuous Circles". Jak piszą organizatorzy w swoich wskazówkach:
Dobro zawsze może wywołać efekt kuli śnieżnej i okazać się ogromną siłą. Opowiedz historię dobrego uczynku, który zmienił coś na lepsze, stał się początkiem czegoś większego. Spiralę dobra może wywołać wszystko. Od drobnych gestów, za które odpłacono tym samym, po działania na większą skalę, które bardziej przysłużyły się światu. Możesz nakręcić historię swoich przyjaciół, nieznajomych albo postaci zmyślonych. Najważniejsze, żeby była to historia o "Virtuous Circles".

Warunkami udziału w konkursie jest opowiedzenie historii na powyższy temat - może być to dokument,  animacja, fabuła - w szerokim formacie 9:16. Film ma trwać między 2 a 3 minuty.

Na zwycięzców konkursu międzynarodowego czeka nagroda pieniężna (€ 5.000 za I miejsce, € 3.000 za II miejsce i € 2.000 za III miejsce), wraz z zaproszeniem na festiwal filmowy w Cannes i sesja mentorska w czasie odbywającego się w jego ramach Tygodnia Krytyki.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj.