„DZIWOR” Z NAGRODĄ PSC

Wczoraj wieczorem poznaliśmy laureatów nagród PSC. W tym roku po raz drugi statuetka powędrowała również do autora zdjęć filmów dokumentalnych.

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz kolejny uhonorowało swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego, a po raz drugi wybrano również autorów zdjęć do filmu dokumentalnego i serialu.

O przyznaniu Nagrody PSC zadecydowali autorzy zdjęć zrzeszeni w Stowarzyszeniu. W poprzednich latach laureatami byli: Arkadiusz Tomiak (dwukrotnie – za zdjęcia do „Obławy” i „Karbali”), Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski („Ida”), Piotr Sobociński jr („Bogowie”), Paweł Dyllus („Jestem mordercą”),  „Wojciech Staroń” („Świt”) i ponownie Łukasz Żal („Zimna wojna”)

W tym roku nagroda za najlepsze zdjęcia w dokumencie powędrowała do jednego z wcześniejszych laureatów.  Operatorem dokumentu „Dziwor” jest sam reżyser filmu, Paweł Dyllus.  O tegoroczne statuetki ubiegali się jeszcze: Grzegorz Hartfiel za  „Czystą sztukę” , Marek Kozakiewicz za  „Diagnosis” , Bartosz Bieniek za  „Jutro czeka nas długi dzień”, Michał Stajniak za „Nasza mała Polska” , Kacper Czubak za „O zwierzętach i ludziach”,  Marcin Polar za zdjęcia do „Hardej”Ryszard Lenczewski za pracę przy „Moja bezsenna ciemność” oraz Jolanta Dylewska i Jakub Kijowski jako operatorzy „Marka Edelmana… i była miłość w getcie”.

Wszystkie informacje o nagrodzie można znaleźć tutaj.