ZGŁOŚ SIĘ NA EX ORIENTE FILM

Do końca kwietnia potrwa nabór projektów na tegoroczną edycję Ex Orinte Film. Warsztaty skierowane są do reżyserów oraz producentów filmói) dokumentalnych z Europy Środkowej i Wschodniej.

Ex Oriente Film to warsztaty, których celem jest pomoc w produkcji oraz finansowanie filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele projektów (reżyser wraz z producentem) wybranych przez komisję selekcyjną.

Warsztaty podzielone będą na trzy sesje zaplanowane na czerwiec i październiku 2020 oraz na marzec 2021:

- Pierwsza sesja: 21 czerwca - 27 czerwca 2020, Słowacja: „Find Your Way – Vision, Space and Storytelling”, odbędzie się w formie e-learningu/spotkania online
- Druga sesja: październik 2020, Jihlava, Czechy: „Production and Story Development
- Trzecia sesja: marzec 2021, Praga, Czechy: „Market, Here I Am!

 Chętni do wzięcia udziału w warsztatach powinni nadesłać swoje projekty do 30 kwietnia poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej projektu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 2100 euro i obejmuje także zakwaterowanie oraz wyżywienie dla dwóch osób. Uczestnicy mogą się ubiegać o stypendium na pokrycie części kosztów, pod warunkiem, że nie mają możliwości uzyskania takiego stypendium w swoim kraju.


Organizatorzy wymagają, by zarówno reżyser, jak i producent filmu wzięli udział we wszystkich sesjach szkoleniowych. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Więcej informacji na temat warsztatów znaleźć można na stronie internetowej.