KONSULTACJE ONLINE DLA DOKUMENTALISTÓW

Aktualna sytuacja sprzyja coraz prężniej rozwijającym się działaniom cyfrowym, także tym dotyczącym branży filmowej. To właśnie za pośrednictwem technologii można skorzystać z profesjonalnych konsultacji online, które organizuje m.in. DAE czy Martijn te Pas za pośrednictwem e u R O P E doconsultancy

Documentary Association of Europe (DAE) jest wsparciem dla młodych filmowców i dokumentalnych społeczności w Europie.  DAE jest niezależną organizacją non-profit, która częściowo przejęła obowiązki European Documentary Network (EDN). Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Berlinie.

W obecnej sytuacji przedstawiciele DAE dokładają wszelkich starań, by wspomóc branżę, przede wszystkim za pośrednictwem platform internetowych. Jedną z takich form jest możliwość skorzystania z konsultacji online. Więcej na ten temat można znaleźć na ich stronie internetowej.

Z kolei na stronie e u R O P E doconsultancy można spotkać się na konsultacje online z Martijnem te Pasem. Jest on jednym z najważniejszych przedstawicieli branży dokumentalnej, przez prawie 20 lat był związany z festiwalem IDFA, obecnie gościnnie zajmuje się programem festiwalu Nordisk Panorama.  Więcej o inicjatywie Martijna te Pasa można znaleźć tutaj.